Zespół SOS-LIPOEDEMA to zespół interdyscyplinarny – czyli wielospecjalistyczny. Zespoły interdyscyplinarne są przyszłością medycyny, a współpraca wielopłaszczyznowa pomiędzy specjalistami jest niezwykle ważna dla każdego pacjenta! Pochodzimy z czterech różnych części kraju a połączyła nas pandemia i telemedycyna. W skład naszego zespołu wchodzą: fizjoterapeutki, dietetyczki, trenerki personalne i limfolożki! Dodatkowo, trzy z nas zmagają się z obrzękiem lipidowym osobiście, co pozwala lepiej zrozumieć specyfikę choroby i potrzeby pacjentek.

W skład naszego zespołu wchodzą:

mgr Magdalena Jerzak – dietetyk kliniczny, pedagog. Inicjatorka i założycielka projektu sos-lipoedema. Prowadzi grupę na Facebooku „Obrzęk limfatyczny, lipoedema – choroby współistniejące – DIETETYCZNE WSPARCIE”. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń branżowych. Autorka specjalistycznych artykułów w magazynach branżowych. Na co dzień prowadzi poradnię dietetyczną on-line oraz przyjmuje stacjonarnie w Warszawie w Doppler Instytut – Warszawski Instytut Naczyniowy. W swojej pracy specjalizuje się w obrzęku lipidowym, chorobach metabolicznych, autoimmunizacyjnych, dietach wegetariańskich oraz wegańskich.

Moja strona www: https://magdalenajerzak.pl

Dorota Stettler

mgr Dorota Stettler – z wykształcenia fizjoterapeutka i limfolog, czyli osoba, która zajmuje się obrzękami. Wykształcenie zdobywała w Polsce oraz w Szwajcarii. Od 5 lat profesjonalnie dobiera produkty kompresyjne stosowane w obrzękach żylnych, limfatycznych, lipidowych a także odzież stosowaną po zabiegach estetycznych. Stacjonarnie przyjmuje swoich pacjentów w Bydgoszczy. Często pomaga także na odległość, poprzez video konsultacje. Weryfikuje zakupiony przez pacjentów produkt  a także proponuje inne bardziej dla nich odpowiednie. W marcu 2019 roku założyła grupę wsparcia Kompresja Medyczna dla kobiet zmagających się obrzękiem tłuszczowym. Współpracuje ze wszystkimi liczącymi się na rynku polskim i zagranicznym firmami zajmującymi się kompresją. W pracy najważniejsze jest dobro pacjenta oraz zaufanie. Zawsze proponuje kilka produktów aby ostatecznie wybór należał do pacjenta. Celem jej pracy jest przede wszystkim przekonanie pacjentów, że kompresja to nie jest zło konieczne – dobrze dobrana, poprawia funkcjonalność i komfort życia. I zawsze powtarza: produkt kupiony to produkt noszony!

Moja strona www: https://sos-lipokompresja.pl

mgr Monika Domagała – kinezyteraputa, trener personalny oraz limfolog. Była szkoleniowcem oraz międzynarodowym prezenterem w Akademii IFAA Poland, współautorką programu szkoleniowego JUMPitAqua®, jest pasjonatką wszelkich form aktywności fizycznej (szczególnie prozdrowotnych, mentalnych i hydroterapii). Swoją wiedzę i umiejętności pogłębia uczestnicząc w wielu konferencjach i szkoleniach branżowych.

Brała udział w wielu inicjatywach propagujących aktywność fizyczną, m.in. w kampanii „MoveWeek”, w kampanii „We love eating”, w projektach rządowych pt.„Dieta dla Seniora” oraz „Pikniki Zdrowia”, jest prowadzącą program w TVP3 pt.„Domowa gimnastyka starszaka”. Prowadzi również wykłady i prelekcje dotyczące aktywności fizycznej w wieku dojrzałym. Jest mentorką inicjatywy „Razem w formie”, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród osób dojrzałych.

Specjalizuje się w pracy kinezyterapeutycznej w danych jednostkach chorobowych. Aktualnie tematem jej zainteresowań jest lipoedema, szczególnie z punktu widzenia kinezyterapii. Zdobytą wiedzę na temat obrzęku lipidowego wykorzystuje pomagając kobietom w diagnostyce i dalszym procesie rehabilitacyjnym, stawiając duży nacisk na synergistyczne podejście do tematu. Wraz z Beatą Bryś prowadzą grupę wsparcia na facebooku „Aktywność fizyczna w lipoedemii”.

lic. Beata Bryś – doradca żywieniowy oraz trener personalny, instruktor fitness, instruktor kulturystyki oraz trener medyczny z ponad 15 letnim doświadczeniem. Szkolenia, które ukończyła posiadają akredytację Reps.

Jedna z pierwszych propagatorek wiedzy o lipoedemie w Polsce. Absolwentka wielu specjalistycznych szkoleń, zarówno z dziedziny dietetyki jak i sportu oraz fizjoterapii. Temat jej pracy licencjackiej to “Żywienie w sportach siłowych”. Na swoim koncie ma przeprowadzenie licznych szkoleń z zakresu lipodemii, interpretacji badań krwi, żywienia i suplementacji w sporcie oraz udział w programach telewizji śniadaniowej, a także artykuły prasowe na temat obrzęku lipidowego. W swojej pracy jako dietetyk specjalizuje się w prowadzeniu kobiet z lipoedemą oraz osób z innymi jednostkami chorobowymi, jak i sportowców. W pracy z podopiecznymi stosuje podejście holistyczne. Pasjonuje ją medycyna funkcjonalna. Wraz z Moniką Domagałą, prowadzą grupę wsparcia na Facebooku „Aktywność fizyczna w lipoedemii”.

Przyświeca jej motto Hipokratesa “by leczyć ciało ludzkie, potrzebna jest wiedza o całości zjawisk”.