
Poprzednie edycje gotowych jadłospisów dla kobiet z lipoedemą spotkały się z dużym zainteresowaniem z Waszej strony, dlatego postanowiłam kontynuować ten produkt i wprowadzać nowe jadłospisy regularnie do oferty co kwartał - zgodnie z porami roku i sezonowością produktów! Zapraszam do sprawdzenia :)

Pacjentki z obrzękami to zazwyczaj „pacjentki wielochorobowe”. Aby realnie wpłynąć na zmniejszenie opornego obrzęku tłuszczowego oraz powstałych komponent limfatycznych musimy zadbać o całokształt zdrowia, przywrócić w organizmie równowagę nie tylko hormonalną. Dziś mam dla Was historię jednej z Was – Pani Matyldy, która zgłosiła się do mnie jesienią 2 lata temu z problemem braku spadku masy ciała mimo odchudzania oraz podejrzeniem celiakii. W trakcie naszej współpracy zdiagnozowano u niej: lipoedemę, hiperinsulinizm, SIBO.

Czy indywidualna współpraca z dietetykiem klinicznym ma sens? Poznajcie historię Pani Katarzyny - pacjentki wielochorobowej, która schudła -18kg mimo zaburzeń i zredukowała w znacznym stopniu obrzęk lipidowy.

Redukcja obrzęku lipidowego, jeśli w ogóle możliwa, zawsze kojarzy nam się z ciężką pracą, wyrzeczeniami i restrykcyjną dietą.
Dziś chciałabym Wam przedstawić historię pewnych nóg: zmiany, która zaszła w ciągu roku, ale nie wymagała rygorystycznych rozwiązań.

Hormony możemy nazwać posłańcami naszego organizmu - kursują pomiędzy narządami a komórkami przekazując najważniejsze informacje i instrukcje wyposażając ludzkie ciało w swego rodzaju narzędzia do utrzymania równowagi zdrowotnej. Lśniąca skóra, piękne włosy, czysta cera, prawidłowe trawienie, regularny sen, satysfakcjonujące zbliżenia czy bezbolesne miesiączki - na to wszystko i wiele więcej wpływają prawidłowo funkcjonujące hormony płciowe: estrogen, progesteron i testosteron.