– 18kg i znaczna redukcja obrzęku lipidowego

Czy indywidualna współpraca z dietetykiem klinicznym ma sens? Poznajcie historię Pani Katarzyny - pacjentki wielochorobowej, która schudła -18kg mimo zaburzeń i zredukowała w znacznym stopniu obrzęk lipidowy.

 

Czy indywidualna współpraca z dietetykiem klinicznym ma sens? Poznajcie historię Pani Katarzyny – pacjentki „wielochorobowej” która schudła -18kg mimo zaburzeń hormonalnych i zredukowała w znacznym stopniu obrzęk lipidowy. 

Witajcie 😊,

Dziś przychodzę do Was z wpisem, który mam nadzieję stanie się motywacją dla wielu z Was 🌺.

Poznajcie historię Pani Katarzyny, która schudła -18kg, w znacznym stopniu zredukowała obrzęk lipidowy mimo złożonych problemów zdrowotnych.

 

Panią Kasię poznałam pod koniec czerwca 2021 roku na konsultacji stacjonarnej w Dopller Instytut. Pacjentka zgłosiła się w celu uzyskania pomocy żywieniowej nakierowanej na redukcję obrzęku lipiowego oraz inne współwystępujące jednostki chorobowe i zaburzenia hormonalne.

👩‍⚕️Uzyskane informacje podczas pierwszej wizyty w zebranym wywiadzie z pacjentką:

 

Insulinoopornoćś, PCOS, Hashimoto, hiperprolaktynemia czynnościowa (rekordowa), podwyższony kortyzol, hirsutyzm, dominacja estrogenowa (od 2014 roku), bolesne miesiączki, problemy ze wzrokiem (astygmatyzm, zwyrodnienie obwodowe siatkówki), nadwaga (78 kg –  przy wzroście 167 cm), problemy jelitowe (biegunki, wzdęcia, przelewanie, zgaga), obrzęk tłuszczowy dość zaawansowany obejmujący głównie uda, ale też całe nogi z ciągłymi obrzękami limfatycznymi powodującymi ból i dyskomfort (genetyczny; moja babcia miała nogi słoniowate, głównie leżała przez to), nie mogłam spać przez ból nóg, problemy ze skórą, ogromny cellulit, rozstępy, przez to nie mogłam iść na plażę czy basen, bo się wstydziłam, depresja nie spowodowana bezpośrednio przez sam mój wygląd, ale bardzo pogarszała się w związku z tyciem i powiększającymi się rozstępami, wstydziłam się chodzić w nowe miejsca bo ludzie oceniali mnie przez wygląd, do tego wielu partnerów krytykowało moje nieproporcjonalnie duże uda i cellulit, Profesor Paluch (lekarz flebolog z Doppler Instytut) w etapach leczenia które mi rozpisał uwzględnił konsultacje z chirurgiem plastykiem, gdyby dieta i fizjoterapia nie pomogły.

 

Podczas wizyty w czerwcu 2021 roku pacjentka deklarowała że próbowała w przeszłości diety ketogenicznej na własną rękę, ale bez wyraźnych efektów za to z pogorszonym samopoczuciem.

 

🤝Oczekiwania pacjentki wobec naszej współpracy:

 

Przede wszystkim utrata nadmiaru masy ciała, wyregulowanie pracy jelit, poprawa funkcjonowania układu hormonalnego, uregulowanie poziomu glukozy i insuliny za pomocą diety, poprawa samopoczucia psycho-fizycznego, co za tym idzie podniesienie swojej samooceny

Po analizie przypadku na podstawie zebranej dokumentacji (wywiad, historia chorób, wyniki badań) na początku u pacjentki została wprowadzona dieta niskowęglowodanowa, w kolejnych etapach ze względu na wieloletnie objawy jelitowe próba niskowęglowodanowej eliminacyjnej, po czasie pacjentka została skierowana na badania w kierunku SIBO, gdzie wynik wyszedł dodatni. Następnie pacjentka pod opieką gastrologa zastosowała pełną farmakoterapię SIBO, kolejno pod moją opieką protokoły diety low fodmap, fitoterapię oraz probiotykoterapię celowaną. Wyleczenie SIBO znacząco wpłynęło na poprawę funkcjonalności układu pokarmowego, zredukowanie uporczywych objawów (wzdęcia, przelewanie, biegunki, zaparcia, bolesność, zgaga) oraz poprawę codziennego samopoczucia. Gdy pomyślnie zakończyłyśmy protokoły lecznicze SIBO pacjentka przeszła na dietę ketogeniczną, którą stosuje do dziś.

Podczas całej współpracy, (nadal trwającej 😊 za chwilę dwuletniej) pacjentka regularnie wykonywała badania kontrolne, uzupełniałyśmy niedobory jeśli zachodziła taka potrzeba. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że na tą pozytywną przemianę wpłynęła przede wszystkim wytrwałość, cierpliwość oraz determinacja pacjentki. Nasze spotkania konsultacyjne, stacjonarne, lub online do dziś odbywają się cyklicznie co około 4-6 tygodni.

 

👀Oczami pacjentki:

 

EFEKTY

 

Udało mi się bardzo schudnąć, ważę teraz ok. 60 kilogramów, odczuwam pozytywne zmiany w moich jelitach, co zdecydowanie poprawia komfort mojego życia, obrzęk tłuszczowy się zdecydowanie zmniejszył, mgr. Agnieszka Roszczypała (fizjoterapeuta z Doppler Instutu) po rozpoczęciu mojej diety podczas drenażu limfatycznego czuła jak zmieniają się moje tkanki z miesiąca na miesiąc, struktura z takiej grudkowatej zmieniła się w prawie prawidłową, zaczynałam od rajstop uciskowych w rozmiarze 4, a w tej chwili noszę rozmiar 2, zaczęłam przełamywać moje opory związane z chodzeniem w nieznane mi miejsca, poznałam wielu nowych ludzi, to jest niezwykłe jak społeczeństwo postrzega mnie teraz, ludzie którzy znali mnie wcześniej dopytują o moją metamorfozę 😀

 

OPINIA

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, udało mi się w krótkim czasie osiągnąć tak duże efekty. Moje życie się zmieniło na lepsze. Czuję się wysłuchiwana i moje wszystkie prośby są realizowane w planach dietetycznych. Będę kontynuować współpracę, aby realizować kolejne cele i stracić jeszcze jakieś kilogramy, chociaż jest ich już niewiele :)

🔍Efekty oceńcie sami!

 

Jeśli Wy również chcecie zawalczyć o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie, być może macie wiele złożonych problemów zdrowotnych, gubicie się w internetowych poradach i zaleceniach, borykacie się z obrzękiem – lipidowym, limfatycznym – zapraszam do współpracy indywidualnej.

Konsultacje odbywają się ON-LINE – najczęściej we wtorki, środy i czwartki również w godzinach popołudniowo/wieczornych.

Cennik usług znajdziecie tu:

https://magdalenajerzak.pl/index.php/cennik/

Aby zapisać się na konsultację proszę o przesłanie wiadomości e-mail na adres: zgloszenia@magdalenajerzak.pl

Pierwsze trzy osoby, które zgłoszą się do współpracy podając hasło METAMORFOZA PANI KASI w wiadomości e-mail otrzyma rabat na pierwszy pakiet opieki (PAKIET START) w wysokości 100zł!

 

Gotowe jadłospisy dla kobiet z lipoedemą znajdziecie tu:

https://magdalenajerzak.pl/index.php/sklep/

 

💕Zapraszam serdecznie

mgr Magdalena Jerzak

Dietetyk Kliniczny 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *