Redukcja “nóg” to nie tylko same wyrzeczenia – poznaj tę historię…

Redukcja obrzęku lipidowego, jeśli w ogóle możliwa, zawsze kojarzy nam się z ciężką pracą, wyrzeczeniami i restrykcyjną dietą. Dziś chciałabym Wam przedstawić historię pewnych nóg: zmiany, która zaszła w ciągu roku, ale nie wymagała rygorystycznych rozwiązań.

Redukcja obrzęku lipidowego, jeśli w ogóle możliwa zawsze kojarzy nam się z ciężką pracą, wyrzeczeniami i restrykcyjną dietą.

Dziś chciałabym Wam przedstawić historię pewnych nóg – zmiany która zaszła w ciągu roku…ale nie wymagała rygorystycznych rozwiązań.

32-letnia pacjentka przez rok stosowała swobodny „freestyle” diety niskowęglowodanowej, kiedy miała ochotę to odpuszczała na chwilę by ponownie wrócić na „właściwe tory”. Kiedy chciała jadła pizzę, przekąski, słodycze. Czasami wychodziła na miasto ze znajomymi, podróżowała nie ograniczając się przy tym żywieniowo. W ciągu roku doszły spontaniczne treningi – od 2 do 4 tygodniowo w zależności od pory roku i innych aspektów – rower, ćwiczenia z gumami, HIIT i inne.

Kluczem działań w tym przypadku było zadbanie o choroby współistniejące – Hashimoto z niedoczynnością tarczycy (wyrównanie TSH!) oraz insulinooporność – zadbanie o insulinowrażliwość oraz jej podtrzymanie (suplementy ziołowe, dieta, treningi).

 

Zmiany zachodziły stopniowo ale regularnie, czasami były tak małe że prawie nie zauważalne – ale po roku widać ogromną różnicę!

Pacjentka nie stosowała diety ketogenicznej, nie stosowała rygorystycznych rozwiązań – po prostu pod opieką dietetyka klinicznego zadbała o swoje zdrowie i trwale zmieniła swoje nawyki żywieniowe oraz sportowe!

 

Udo (najszersze miejsce): z 64cm na 54-52cm

Łydka (najszersze miejsce): z 38cm na 34cm

Biodra: ze 106cm na 93cm!

Nogi znacznie się „wygładziły” – szczególnie pofalowane, wewnętrzne struktury!

 

Prawda że fajna, spokojna zmiana?

 

Jeśli potrzebujesz pomocy dietetyka klinicznego, napisz:

zgloszenia@magdalenajerzak.pl

 

Dietę niskowęglowodanową mojego autorstwa (stosowaną przez pacjentkę) możesz zakupić w wersji przeciwzapalnej oraz „szybkie przepisy” na stronie:

 

https://magdalenajerzak.pl/index.php/sklep/

 

Użyj kodu NOGI i zrabatuj cenę jadłospisu z 99zł do 59zł – kod działa na wszystkie jadłospisy (niskowęglowodanowe i ketogeniczne)!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *