Schudła ponad 15kg i znacznie zredukowała obrzęk lipidowy – historia Pani Moniki

Pani Monika schudła ponad 15kg i skutecznie zredukowała w stopniu znacznym obrzęk tłuszczowy na nogach. Sprawdź, jak tego dokonała, zaglądając do tego wpisu!

 

Dzisiejszy wpis będzie krótki, lekki i przyjemny – chcę aby takie historie jak historia Pani Moniki zostały dla Was inspiracją i zostawiły tu po sobie jakiś ślad 😊.

 

Pani Monika schudła ponad 15kg i znacznie zredukowała obrzęk tłuszczowy na nogach, jej wpisy na naszej grupie na FB oraz zdjęcia na Instagramie wzbudziły nie małe poruszenie, dziś chciałam Wam troszeczkę przybliżyć historię tego sukcesu 😊!

 

Panią Monikę poznałam w sierpniu 2021 roku na konsultacji stacjonarnej w Warszawie w Doppler Instytut. Podczas konsultacji omówiłyśmy problem obrzęku lipidowego, wyniki badań, możliwe strategie działania. Pacjentka zdecydowała się na dietę ketogeniczną a ja nie przypuszczałam wtedy, że będzie to jedna z najbardziej wytrwałych wojowniczek! 😊

 

Pierwszy jadłospis diety ketogenicznej Pani Monika zastosowała w okolicy połowy września 2021 roku i od tamtego momentu do dziś (październik 2022) trwa w ketozie! Nasze konsultacje kontrolne (on-line) odbywają się średnio co 4-8 tygodni, a Pani Monika przerobiła już wiele jadłospisów diety ketogenicznej przygotowanych przeze mnie 😊.

 

Przed wyborem strategii żywieniowej pacjentka miała wykonany komplet badań oraz odbyła konsultację internistyczną, aby wykluczyć przeciwskazania do stosowania tego rodzaju żywienia. Podczas trwającej nadal dietoterapii, Pani Monika co kilka miesięcy wykonuje kontrolne badania biochemiczne (z krwi) w celu sprawdzenia czy dieta ketogeniczna nie wpływa negatywnie na jej zdrowie oraz podjęcia oceny dla bezpieczeństwa jej kontynuacji.

 

Przez ponad rok wyniki badań Pacjentki nie pogorszyły się, a nawet uległy poprawieniu.

Glukoza na czczo spadła z 97 mg/dl na 81 mg/dl,

Insulina na czczo spadła z 7,4 mU/ml na 5,55 mU/l

Wskaźnik HOMA-IR zmniejszył się z 1,77 na 1,11

Kwas moczowy w surowicy wynosił na początku 5,2 mg/dl a po kilku miesiącach 4,4 mg/dl

Inne parametry zdrowotne, wskazujące na pracę nerek, wątroby czy trzustki nie uległy pogorszeniu.

Profil lipidowy pacjentki wciąż pozostaje prawidłowy.

Dieta ketogeniczna nie wpływa negatywnie na stan zdrowia pacjentki (pacjentka pozostaje pod opieką dietetyka klinicznego oraz internisty).

 

Liczby:

 

28 listopada 2021

Talia 75.0 cm

Biodra 109.0 cm

Łydka 39.0 cm

Brzuch 96.0 cm

Udo 64.0 cm

 

24 września 2022:

Talia 70.0 cm

Biodra 98.0 cm

Łydka 37.0 cm

Brzuch 87.0 cm

Udo 56.5 cm

 

Waga początkowa: 77.7kg

Waga aktualna: 61.8 kg

 

Niewątpliwie do sukcesu Pani Moniki przyczyniła się WYTRWAŁOŚĆ – wielokrotnie podkreślam to podczas konsultacji – tkanka lipoedemiczna jest oporna na odchudzanie i wymaga cierpliwości oraz czasu 😊. Dodatkowo pacjentka stosując ten model żywienia odzyskała energię, dobre samopoczucie i nabrała pewności siebie. Jak widać warto jednak poczekać na takie efekty <3 !

 

Perspektywa pacjentki:

Moje problemy z nogami występowały odkąd sięgnę pamięcią. Na początku był to głównie problem estetyczny – kolumnowe, masywne nogi które nie pasowały swoim wyglądem do reszty ciała. Później doszły dolegliwości i bóle które przybierały na sile – wrażliwość na dotyk, obrzęki, ociężałość nóg, bóle stawów kolanowych, częste pojawienie się siniaków. 

Pomimo wielu wyrzeczeń dietetycznych i ciężkich treningów nie udawało się uzyskać żadnych efektów. Nogi stawały się coraz większe. Problem pogłębiał się a wraz z nim rosło zniechęcenie, bezsilność i frustracja. 

 

Sytuacja odwróciła się rok temu gdy została zdiagnozowana u mnie lipodemia. Wtedy ponownie stanęłam do walki, jednak tym razem znając “przeciwnika”.

Leczenie rozpoczęło się od wykonania wielu badań, konsultacji z internistą aby następnie rozpocząć dietoterapię pod ścisłą opieką Pani dietetyk. 

Już pierwsze tygodnie stosowania diety ketogenicznej zaczęły przynosić zadowalające efekty. Samopoczucie było bardzo dobre nastawienie również a spadające kilogramy i centymetry były doskonałą motywacją. 

Konsekwentne trzymanie się diety i wytrwałość spowodowały lawinę zmian które bardzo wyraźnie wpłynęły na moje życie i jego poprawę. Stosując się do zaleceń osiągnęłam efekty jakich nie udało się uzyskać nigdy wcześniej. Zmiana w moim odczuciu jest ogromna i cieszę się jej efektami każdego dnia. 

 

Wielkie podziękowania dla Pani dietetyk za pomoc, wsparcie i ogrom przekazanej wiedzy. 

Wcześniej nawet nie marzyłam o tym, że mogę dotrzeć do takiego punktu w którym będę się czuła dobrze w swoim ciele.

Monika 

 

Nie każdy przypadek jest taki sam, nie każdy pacjent pacjentowi równy. Różni nas stopień zaawansowania choroby, wiek, choroby współistniejące i zasoby jakie posiadamy w sobie, aby móc w danym momencie rozpocząć walkę o siebie. Jednak, nawet dla najtrudniejszych przypadków jesteśmy w stanie przygotować plany żywieniowe, które nie tylko wpływają pozytywnie na redukcję obrzęków ale również na całokształt kobiecego zdrowia i samopoczucia.

 

Jeśli potrzebujesz tego rodzaju pomocy, jesteś zainteresowana współpracą z dietetykiem klinicznym on-line (videokonsultacje, maile, zalecenia, jadłospisy), napisz na adres: zgloszenia@magdalenajerzak.pl

Możecie również skorzystać z opcji zakupu kursu on-line (nagrania do obejrzenia w dowolnym terminie), którego premiera jest przesunięta na 6-9 października 2022r., kurs w pełni poświęcony dietoterapii w lipoedemie będzie zawierał materiały video oraz jadłospisy diet: ketogenicznej i niskowęglowodanowej! Więcej o kursie przeczytacie tu:

https://magdalenajerzak.pl/index.php/produkt/kurs-on-line-redukcja-obrzeku-lipidowego-lipoedemy-strategie-zywieniowe-kurs-dla-pacjentow/

 

Serdecznie zapraszam!

 

mgr Magdalena Jerzak

dietetyk kliniczny SOS LIPOEDEMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *