Lipoedema (obrzęk tłuszczowy/lipidowy) jest dość często występującą chorobą przewlekłą dotykającą głównie kobiety i charakteryzującą się postępującym, niekontrolowanym odkładaniem się tkanki tłuszczowej na kończynach dolnych i/lub górnych wraz z towarzyszącym obrzękiem i bólem. W SOS lipoedema pomagamy zrozumieć i zadbać o siebie wielotorowo – jesteśmy specjalistkami w dziedzinie dietetyki, fizjoterapii, limfologii, treningu personalnego i przede wszystkim jesteśmy tu, by wspierać, szerzyć wiedzę i dzielić się doświadczeniem na temat życia z lipoedemą – już od prawie czterech lat. Znajdziesz tu poparte naukowymi źródłami artykuły, informacje, indywidualne konsultacje, grupy wsparcia i wspaniałe dziewczyny takie jak Ty!

WASZE OPINIE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Zaburzenia hormonalne
ADMINISTRATOR

SIBO, lipoedema, hiperinsulinizm – poznaj historię jednej z pacjentek!

Pacjentki z obrzękami to zazwyczaj „pacjentki wielochorobowe”. Aby realnie wpłynąć na zmniejszenie opornego obrzęku tłuszczowego oraz powstałych komponent limfatycznych musimy zadbać o całokształt zdrowia, przywrócić w organizmie równowagę nie tylko hormonalną. Dziś mam dla Was historię jednej z Was – Pani Matyldy, która zgłosiła się do mnie jesienią 2 lata

Przeczytaj »
Dietetyka i suplementacja
mgr Magdalena Jerzak

Ciężka praca, która popłaca: -22kg u pacjentki z lipoedemą i insulinoopornością

Wiosna to czas podniesionej motywacji :) Ciepłe dni dają więcej “powera”, chętniej wykonujemy aktywności fizyczne a z tygodnia na tydzień sezonowe jedzenie staje się coraz smaczniejsze. Każda z pacjentek obrzękowych marzy o tym, aby latem założyć sukienkę, spodenki, nie odczuwać bolesności kończyn, poprawić ich wygląd oraz poczuć się lepiej we własnym ciele.

Przeczytaj »

Zespół SOS Lipoedema

Mgr Magdalena Jerzak

Dietetyk, doradca żywieniowy, pedagog

Dorota Stettler

FIZJOTERAPEUTKA, LIMFOLOG

Mgr Monika Domagała

kinezyteraputa, trener personalny, limfolog

Beata Bryś

DORADCA ŻYWIENIOWY, trener personalny, instruktor fitness i kulturystyki, trener medyczny